Torrefazione Ramenzoni


Rodinná talianska pražiareň, od roku 1957 pražíme originálne talianske espresso.

Aká je káva z pražiarne Caffé Ramenzoni?


Intenzívna aróma

Typické praženie Caffè Ramenzoni je stredne tmavé, aby umožnilo našim zmesiam dosiahnuť intenzitnú arómu.

Plná chuť

Dôležité a zamatové telo kávy spolu s príjemnou aromatickou bohatosťou Caffè Ramenzoni pochádza zo starostlivo vybranej zmesi.

Sladkosť

V hre rovnováhy typickej pre praženie Caffé Ramenzoni umocňujeme prirodzenú sladkosť kávy, typickú pre neagresívne praženie.

Vôňa

Intenzívna a jemná vôňa, príjemne citrusové tóny a náznaky čerstvého ovocia sú typické pre produkty radu Caffè Ramenzoni.

Farba

Caffé Ramenzoni praží svoju kávu tak že kladie dôraz i na vizuálny zážitok z nápoja.

Správny stupeň kyslosti

Kyslosť je normálna charakteristika káv druhu arabika, najmä tých, ktoré sa pestujú vo vysokých nadmorských výškach.

 

Na čom si v pražiarni zakladáme?

Selekcia a kultivácia

Kvalita kávy Ramenzoni začína už pri pestovaní, pričom sa vyberajú len tie najlepšie odrody a najpestovanejšie plantáže. Naše zmesi pochádzajú z plantáži v Kostarike, Brazílii, Hondurasu či Etiópie.

Spracovanie a doprava

V našom výrobnom reťazci máme najvyššie štandardy kvality, od spracovania kávových zŕn na plantážach až po dopravu k našim zákazníkom. Preto dbáme na správny spôsob prepravy a skladovania. 

Praženie

Dlhoročné skúsenosti a znalosti odovzdávané z otca na syna, zlepšujú základné kroky praženia, ktoré umožňujú zrnám uvoľniť všetky arómy. Zmes SUPERBAR je profilovou zmesou na ktorej dokonalosti v Caffé Ramenzoni pracujeme už viac ako 20 rokov.

Miešanie

Vďaka našim odborným znalostiam v oblasti miešania, vysokej kvalite použitých zŕn a dlhoročným skúsenostiam v oblasti praženia a miešania kávy je konečným produktom ikonická talianska káva. Káva, ktorá Vás na chvíľku prenesie do úzkych uličiek talianskych miest.

Kávové zmesi z našej pražiarne

Caffé MISCELA TOP GOLD 

100 % Arabika

Deväť-druhová kávová zmes 100% Arabiky pochádzajúca z plantáží Brazílie, Etiópie a Guatemaly. Je to zmes, ktorá jednoznačne osloví aj tých najnáročnejších milovníkov kávy. Vyznačuje sa výraznou chuťou, silnou arómou a plný telom.

Caffé MISCELA SUPERBAR

Arabika - Robusta v pomere 80:20

Ikonická kávová zmes pochádzajúca z našej pražiarne. Viac ako 20 rokov vyvíjame a pražíme zmes kávy SUPERBAR a neustále ju zdokonaľujeme. Káva je správnou voľbou pre každého milovníka originálneho talianskeho esspresa. Kávové zrná pochádzajú z kávových plantáží v Kostarike a Indonézii.

 
Caffé MISCELA BRAZIL

Arabika - Robusta v pomere 60:40

Pre milovníkov kyslejších káva je zmes CAFFÉ MISCELA BRAZIL ako stvorená. Káva je charakteristická ovocnou chuťou a výraznou arómou. Kávové zrná pochádzajú z plantáží v Brazílii a Indonézii.


Caffé MISCELA RIGOLETTO

Arabika - Robusta v pomere 40:60

Zmes je určená pre nenáročných kávičkárov. Káva má chuťový profil typickej talianskej kávy s výrazným podtónom Robusty. Kávové zrná pochádzajú z plantáží z Etiópie a Indonézie.

Všetky kávy sú teraz dostupné na E-SHOPE !