fbpx

Ako si správne pripraviť rooibos?

Čaj rooibos je jedným z najobľúbenejších nápojov medzi milovníkmi čajov po celom svete. Tento čaj nie je len chutný, ale má aj množstvo zdravotných výhod ako sme písali v predchádzajúcom blogu. Dnes sa pozrieme na to, ako ho pripraviť a prečo by ste ho mali zaradiť do svojho denného rituálu pitia čaju.

Čo je to čaj rooibos?

Čaj rooibos, tiež vyslovovaný ako “roo-ee-boss”, pochádza z južnej Afriky, konkrétne z oblasti zvaného Cederberg v Južnej Afrike. Tento čaj je vyrobený zo sušených lístkov a stoniek rastliny Aspalathus linearis, čo je rastlina, ktorá pochádza z Južnej Afriky. Rozdiel medzi čajom rooibos a bežnými čajmi spočíva v tom, že neobsahuje kofeín, a preto je vhodný pre tých, ktorí sa snažia o vyhnutie sa kofeínu alebo majú citlivý žalúdok.

Príprava čaju rooibos

1. Výber kvalitného čaju

Prvý krok k príprave skvelého čaju rooibos je výber kvalitného čaju preto sa snažte vybrať čaj rooibos z overeného zdroja, ktorý ponúka čerstvé, kvalitné lístky. V obchodoch s potravinami alebo čajovými obchodmi by ste mali nájsť rôzne druhy čaju rooibos, a to vrátane klasického červeného či zeleného.

2. Potrebné ingrediencie a náčinie

  • Čajový konvička alebo hrniec
  • Čistá voda
  • 1 čajová lyžička čaju rooibos na každú šálku
  • Voliteľné dochucovadlá: med, citrón, mätové lístky, vanilka atď.
  • Čajová šálka

3. Príprava vody

Kvalita vody má veľký vplyv na chuť vášho čaju. Použite čistú a čerstvú vodu, ideálne filtrovanú alebo minerálnu vodu. Ohrejte ju na teplotu okolo 90-95 °C (nie vriacu) pre optimálne výsledky.

4. Príprava čaju

  • Vložte čajovú lyžičku čaju do čajovej konvičky alebo hrnca na každú šálku čaju, ktorý chcete pripraviť.
  • Zalejte čajovými listami horúcou vodou. Na každú lyžičku čaju by malo byť približne 250 ml vody.
  • Nechajte čaj lúhovať sa približne 5-7 minút. Čím dlhšie ho budete lúhovať, tým silnejšia bude chuť.
  • Po lúhovaní si môžete pridať dochucovadlá podľa svojich preferencií, ako je med, citrónová šťava alebo mätové lístky.

5. Podávanie

Akonáhle je čaj pripravený, nalejte ho do čajovej šálky a užite si ho. Môžete ho piť horúci alebo ho nechať vychladnúť a podávať s ľadom na studený nápoj.

Pridaj komentár

Powered by Woo

%d blogerom sa páči toto: